cropped-cropped-cropped-cropped-cropped-Logotyp-02-1.png

Jaki prezent dla informatyka – śmieszny, praktyczny, gadżety itp!

Fajny, śmieszny a zarazem praktyczny prezent dla informatyka, to nie lada wyzywanie. Mamy dla ciebie 23 konkretne i ciekawe propozycje prezentowe.

Po przeczytaniu artykułu, będziesz znać ciekawe prezenty. Jest to także świetna lista inspiracji po ewentualne dalsze poszukiwania.

W artykule poruszamy kwestie takie jak:

  • Praktyczny prezent dla informatyka – jaki wybrać?
  • Drobny śmieszny prezent dla informatyka – jaki się nada?
  • Jaki prezent dla chłopaka informatyka na 18 urodziny/święta wybrać?
  • Dobrze dobrany prezent dla Komputerowca?
  • i wiele więcej!

Zachęcamy także do sprawdzeniach naszych powiązanych tematycznie artykułów takich jak:

Zapraszamy do czytania (warto!)

Po kliknięciu w linki poszczególnych propozycji, otworzy się ona w nowej karcie przeglądarki. Nie wyjdziesz wtedy z naszego wpisu. Warto dawać im szanse, sprawdzając je na podstronach  🙂 

Fajny prezent dla informatyka – czym się kierować?

Informatyk to osoba, która często poza fascynacją komputerem lubi też przedmioty ścisłe. Często mamy problem dobrać idealny prezent dla takiej osoby. Z tego powodu przedstawiamy kilka propozycji na prezent dla informatyka.

Nasze propozycje będą bardzo różnorodne. Będą się różnić tematyką, ale również ceną tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasze propozycje na pewno trafią w gust informatyka.

Kubek dla informatyka

Kubek dla informatyka z nadrukiem "cennik informatyka"

Dedykowany kubek to świetny, drobny prezent dla informatyka. Jest to naczynie z którego poranna kawa będzie mu smakowała jeszcze lepiej. Ta szklanka może szybko stać się jego ulubioną. Wzór, który został na niej umieszczony nawiązuje w humorystyczny sposób do pracy informatyka. Na pewno nasz odbiorca zrozumie żart i na jego widok się uśmiechnie.

Zaletą takiego dedykowanego kubka jest niska cena dzięki, której może być to jeden z wielu elementów podarku. Świetnym dodatkiem do niego może być jedna z pozycji z naszej listy.

Sprawdź kubek dla informatyka

Poduszka dla informatyka

Poduszka dla informatyka "Dom jest tam gdzie wifi łączy się samo"

Poduszka to niewątpliwie nietypowy pomysł na prezent dla informatyka. Ta, którą proponujemy ma na sobie dedykowany napis związany z życiem osoby pracującej w tym zawodzie. Nawiązuje on bowiem do sieci wifi, która automatycznie łączy się zazwyczaj tylko w domu.

Taka poduszka to nieduży koszt, a mimo tego może się ona naprawdę spodobać naszemu odbiorcy. Będzie ona świetnym dodatkiem do całego upominku. Na pewno nasz znajomy będzie z niej często korzystał.

Sprawdź poduszkę dla informatyka

Ręcznik dla informatyka

Ręcznik dla informatyka

Dedykowany ręcznik to ciekawy i śmieszny prezent dla informatyka. Ręcznik ten ma na sobie wzór, który przypomina płytę główną czyli jeden z elementów komputera. Na pewno będzie on interesujący dla naszego odbiorcy.

Poza nawiązaniem do zawodu jest on bardzo ładnie wykonany. Nie należy on do najtańszych, ale może on się naprawdę dobrze spełnić w roli upominku. Nasz informatyk będzie mógł go niejednokrotnie użyć zarówno w domu jak i na przykład na plaży.

Sprawdź ręcznik dla informatyka

Koszulka dla informatyka

Koszulka dla informatyka z dinozaurem i nadrukiem "You are offline"

Jeżeli zastanawiasz się co na prezent dla informatyka to proponujemy dedykowaną koszulkę ze specjalnym wzorem, który nawiązuje do jego pracy. Jest to czarny t-shirt z białym wzorem zrobionym w stylu pikseli i odnoszący się do mini gry, która pojawia się w niektórych przeglądarkach, gdy tracimy połączenie z siecią.

Cena takiego ubrania jest niewygórowana przez co doskonale nada się jako jeden z elementów prezentu. Nasz odbiorca będzie mógł ją nosić z dumą, gdyż jest ona naprawdę ładnie wykonana.

Sprawdź koszulkę dla informatyka

Breloczek dla informatyka

Brelok dla informatyka w kształcie laptopa

Breloczek to fajny prezent dla informatyka, który na pewno znajdzie u niego zastosowanie. Jest to mały podarek, który może przydać się do oznaczenia na przykład najważniejszego pendriva albo po prostu jako ciekawy dodatek do kluczy.

Taki nieduży wisiorek należy do jednej z tańszych propozycji dlatego raczej nie posłuży jako całość prezentu, ale może być na pewno dobrym dodatkiem. Interesującym połączeniem do niego jest przenośna pamięć typu pendrive.

Sprawdź breloczek pamięć ram

Organizer na kable

Prezent dla informatyka - organizer na kable

Niewątpliwie bardzo praktyczny prezent dla informatyka to specjalny organizer na różne urządzenia. Może on służyć zarówno jako mała torebka na kable jak i karty pamięci czy pendrivy. Osoba taka jak informatyk używa dużo tego typu sprzętu, bardzo często samych kabli jest już bardzo dużo, a jak wiemy lubią się one plątać. Dzięki temu podarunkowi problem ten nie będzie już tak duży.

Cena takiego upominku nie jest duża, a jego praktyczność jest już za to bardzo duża. Na pewno nasz odbiorca będzie go często używał i da mu komfort, że ma porządek i niczego nie zgubi.

Sprawdź organizer na kable

Ramka na zdjęcia

Ramka na zdjęcia

Ramka na zdjęcia to idealny prezent dla męża informatyka, który całe dnie spędza w pracy. Będzie mógł on w każdej chwili spojrzeć na swoją drugą połówkę i przypomnieć sobie, że praca to nie wszystko. Dzięki takiej ozdobie będzie mu się również niewątpliwie lepiej pracowało. Gdy będzie chciał się rozejrzeć szukając inspiracji jego wzrok spotka miły widok wspólnego zdjęcia z na przykład wakacji.

Ramka to dosyć niedrogi prezent, ale może on być bardzo przydatny i sentymentalny dla odbiorcy. Będzie on na pewno cieszył się z takiej ozdoby w swoim pokoju czy biurze.

Sprawdź ramkę na zdjęcia

Tablica korkowa

Prezent dla informatyka tablica korkowa

Tablica korkowa to świetny prezent dla młodego informatyka. Praca ta charakteryzuje się sporym natłokiem obowiązków. Dzięki tej tablicy będzie mógł on je sobie zapisywać na kartce i wieszać. Dzięki takiemu rozwiązaniu szansa, że o czymś zapomni jest znacznie mniejsza. Ponad to jeżeli jeszcze ma problemy z zapamiętaniem pełnych formułek będzie mógł on je sobie tam też powiesić.

Jest to dosyć niedrogi prezent, który jest bardzo praktyczny. Jego cena nie odzwierciedla dużej użyteczności. Mimo prostoty przedmiotu może on naprawdę ucieszyć naszego odbiorcę.

Sprawdź tablicę korkową

Podkładka pod myszkę dla informatyka

Podkładką pod myszkę dla informatyka

Jeżeli zastanawiasz się jaki prezent dla informatyka będzie idealny, aby ułatwić mu pracę to wychodzimy temu naprzeciw. Naszą propozycją jest specjalna podkładka, którą charakteryzuje specjalna gąbka na nadgarstek dzięki, której nie będzie on obolały po całym dniu używania myszki. Zdrowie jest tylko jedno, a bycie zdrowym pomaga w polepszeniu swojej efektywności w pracy.

Cena takiej podkładki jest niska mimo tego, że jest ona bardzo wygodna. Może ona posłużyć jako element zestawu, który chcemy podarować. Możemy do takiego kompletu dołączyć jedną z naszych propozycji, aby był on pełny.

Sprawdź podkładkę pod myszkę dla informatyka

Okulary dla informatyka

Okulary dla informatyka

Jeżeli chcemy kupić prezent na 18 dla informatyka to ciekawym wyborem mogą być okulary blokujące światło niebieskie. Zapobiegają one szybkiemu psuciu się wzroku, który jest na to narażony ze względu na pracę cały dzień przed ekranem. Zdrowe oczy są bardzo ważne, a zdrowia nie można kupić, więc zapobieganie niszczeniu go może być dobrym rozwiązaniem.

Cena takich szkieł jest dosyć wysoka, ale są one bardzo przydatne w tym zawodzie. Może na pierwszy rzut oka nasz odbiorca nie będzie skakał ze szczęścia, ale gdy zrozumie jak mogą one mu pomóc to doceni ten prezent.

Sprawdź okulary dla informatyka

Pendrive 512 gb

pendrive 512 GB

Pendrive to bardzo przydatny podarunek. Bardzo dobrze sprawdzi się on jako prezent dla informatyka na urodziny. Jeżeli ma on problem z nadmiarem plików lub nie ma gdzie ich sortować to taki mały przenośny dysk świetnie sprawdzi się w tej roli. Pojemność tego pendriva jest bardzo duża, ale niektóre pliki też potrafią być dużych rozmiarów dlatego może być to przydatne.

Cena takiego sprzętu jest bardzo wysoka, ale świadczy ona o wysokiej jakości i dużej użyteczności. Jest on bardzo drobny, ale w informatyce wielkie rzeczy często potrafią być małych rozmiarów.

Sprawdź pendrive 512 gb

Fotel dla informatyka

Fotel dla informatyka

Fotel to bardzo ważna część pracy informatyka, zły może doprowadzić taką osobę do bólu pleców, który na pewno nie pomaga w pracy. Nasza propozycja jest wykonana tak, aby po wielu godzinach komfort dalej był najwyższy.

Cena tego krzesła jest wysoka dlatego może to być świetny prezent na święta dla informatyka. Będzie mógł on go używać zamiast swojego, który może być przestarzały albo po prostu niewygodny. Wygoda w pracy jest bardzo ważna dla efektywności.

Sprawdź fotel dla informatyka

Klawiatura dla informatyka

Klawiatura dla informatyka

Klawiatura to nieodłączny element pracy informatyka. Używa się jej bardzo dużo przez co ważna jest jej wysoka jakości. Klawiatura mechaniczna może sprawdzić się jako prezent dla chłopaka informatyka. Taki typ urządzenia jest nieco głośniejszy niż standardowo, ale bardzo dużo osób lubi ten dźwięk. Ponad to pisanie na takim sprzęcie jest znacznie przyjemniejsze.

Ta propozycja jest dosyć droga, ale za ceną idzie jakość. Będzie ona mogła służyć przez długi czas, a do tego umilać pracę.

Sprawdź klawiaturę dla informatyka

Obraz na ścianę

Obraz na ścianę

Obraz może być świetną ozdobą do pokoju lub biura informatyka. Dzięki niemu będzie mu się przyjemniej pracowało. Może być to prezent świąteczny dla informatyka. Takie dzieło sprawia również, że gdy będzie chciał się rozejrzeć szukając inspiracji to zobaczy ładny widok na nim.

Taki upominek nie należy do najtańszych. Przez swoją cenę może on pełnić funkcje całego podarunku. Na pewno nasz odbiorca znajdzie na niego idealne miejsce.

Sprawdź obraz na ścianę

Dzbanek termiczny

Dzbanek termiczny - prezent dla informatyka

Ciekawym i praktycznym prezentem dla informatyka jest dzbanek termiczny. Takie naczynie sprawdzi się, żeby nie zapomniał on o piciu w ciągu dnia. Regularne picie jest bardzo ważne dla zdrowia, a dzięki niemu będzie mógł cały dzień pić ciepłą herbatę, która nie straci temperatury w takim naczyniu.

Mimo, że jest to dzbanek to nie kosztuje on mało. Jego cena jest dosyć wysoka jak na taki prezent, ale może się okazać naprawdę trafiony. Poza swoją funkcjonalnością jest on również ładny dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako ozdoba kuchenna.

Sprawdź dzbanek termiczny

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy

Jeżeli nasz znajomy informatyk lubi pić kawę, a do tego pracuje w domu to na pewno ucieszy się z ekspresu do kawy. Będzie to świetny prezent, który idealnie będzie pasował do jego kuchni. Dzięki niemu będzie mógł pić kawę wysokiej jakości każdego poranka co jest bardzo ważne dla osób, które lubią ten napój.

Prezent ten jest raczej niezbyt drogi. Jest to raczej jedna z bardziej rozsądnych propozycji. Jeżeli chcemy naprawdę uszczęśliwić naszego odbiorcę to sprawdzi się świetnie.

Sprawdź ekspres do kawy

Koc dla informatyka

Koc

Koc to nietypowa propozycja na prezent dla informatyka jednak może okazać się bardzo użyteczna. Może on służyć, aby zwiększyć komfort pracy takiej osoby, albowiem może ona się nim okryć albo podłożyć go sobie pod plecy. Ponad to przyda się on poza pracą podczas drzemki po dobrym obiedzie.

Cena takiego koca jest bardzo przystępna, a zarazem może okazać się naprawdę interesującą propozycją. Nasz odbiorca może na początku nie docenić potencjału tego podarku, ale gdy z niego skorzysta kilka razy to zmieni zdanie.

Sprawdź koc

Poduszka dla informatyka

Poduszka dla informatyka

Świetnym dodatkiem do naszej poprzedniej propozycji czyli koca jest poduszka. Sprawdzi się zarówno jako zestaw do drzemki jak i jako element, który zwiększy komfort podczas pracy. Nasz odbiorca może podłożyć ją sobie pod plecy tak, aby jego plecy były mniej narażone na ból po całym dniu pracy.

Jak wspomnieliśmy poduszka ta sprawdzi się w zestawie z kocem, ale przez swoją przystępną cenę na pewno będzie też pasowała jako element całego prezentu. Na pewno będzie ona pewnym zaskoczeniem, ale raczej tym pozytywnym.

Sprawdź poduszkę dla informatyka

Podnóżek

Podnóżek

Prezentem pozornie niezwiązanym z pracą informatyka jest podnóżek. Podczas pracy przy komputerze niejednokrotnie trzymamy nogi w jednej pozycji co po jakimś czasie nie jest wygodne. Dlatego właśnie świetnym rozwiązaniem jest podnóżek dzięki, któremu można bez problemu rozprostować nogi.

Problemem tego prezentu jest wysoka cena. W większości przypadków będzie to cały prezent, ale podczas przeprowadzki może być świetny. Niejedna osoba podczas zmiany mieszkania potrzebuje mebli, więc czemu ma nie dostać takiego.

Sprawdź podnóżek

Szklanka na herbatę

Szklanka na herbatę

Świetnym naczyniem, które może być prezentem dla informatyka jest szklanka na herbatę. Wygląda ona bardzo ładnie, a do tego może służyć każdego dnia w pracy naszego odbiorcy. Na szkle tego kubka jest wzór, który nawiązuje do herbaty.

Koszt takiej szklanki jest niska przez co może to być dodatek do prezentu. Mimo niewygórowanej ceny sprawdzi się również jako ozdoba w kuchni ze względu na swój niesamowity styl.

Sprawdź szklankę na herbatę

Filiżanka ze spodkiem

Filiżanka ze spodkiem

Propozycją podobną do poprzedniej jest filiżanka ze spodkiem. Jeżeli nasz informatyk woli kawę od herbaty albo po prostu nie ma do niej jeszcze ładnego naczynia to jest to idealny pomysł. Cały zestaw jest czarny z delikatnymi złotymi akcentami.

Przez to że mamy do czynienia z całym kompletem, a nie pojedynczym kubkiem kosztuje on nieco więcej. Mimo tego dalej nie jest to duża kwota przez co dalej sprawdzi się jako jeden z elementów całego podarku.

Sprawdź filiżankę ze spodkiem

Dzbanek filtrujący na wodę

Dzbanek filtrujący na wodę

Kolejną kuchenną propozycją jest dzbanek na wodę. Nie jest on jednak zwykły, gdyż posiada on filtr dzięki, któremu można pić wodę prosto z kranu co znacznie może zaoszczędzić pieniądze i czas. Ponad to dzięki niemu nasz odbiorca nie będzie zapominał o regularnym piciu, gdyż będzie mógł on go trzymać zaraz obok swojego stanowiska pracy.

Cena takiego upominka jest bardzo optymalna dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako cały prezent dla informatyka. Poza swoją wysoką funkcjonalnością uważamy, że wygląda on też naprawdę dobrze.

Sprawdź dzbanek filtrujący na wodę

Lampka biurowa

Biała lampka biurowa - prezent dla informatyka

Bardzo przydatna dla informatyka może okazać się lampka biurowa. Dzięki niej będzie on mógł lepiej widzieć powierzchnię biurka podczas pracy wieczorem, gdy nie chce zapalać dużej lampy. Przez to świetnie nada się jako prezent dla informatyka, który lubi siedzieć nad pracą wieczorami.

Cena takiego urządzenia nie jest wysoka. Poza swoim praktycznym zastosowaniem jest ona też bardzo ładna. Świetnie skomponuje się wśród białych rzeczy na biurku.

Sprawdź lampkę biurową

To już wszystkie propozycje na prezent dla informatyka. Mamy nadzieję że nasz artykuł był dla ciebie pomocny. Zachęcamy do ponownego przejrzenia listy. Życzymy udanych zakupów!

Spis Treści